List Vassuli w sprawie MARY DIVINE MERCY

(zwanej w Polsce Marią Miłosierdzia Bożego, choć imieniem uosabia ona siebie z Bożym Miłosierdziem).
 

Jako wydawnictwo zajmujemy dokładnie to samo stanowisko - po rozeznaniu jej pism.
Vassula napisała ten list po to, aby osoby czytające "Prawdziwe Życie w Bogu", a jednocześnie wierzące przesłaniom Mary i nie raz z nienawiścią szkalujące obecnego Papieża Franciszka, czekając tylko chwili jego potknięcia, dokonały wyboru i opuściły grupy modlitewne "Prawdziwego Życia w Bogu".
Osoba, która do tego stopnia zamknęła oczy na Prawdę i nie dostrzega Bożego Miłosierdzia w tym, co się stało, nie może deklarować się jednocześnie, że wierzy w to, co Duch Boży przekazuje od 1986 roku Vassuli.
Ludzie ci wpadli w szatańską pułapkę dążenia do tego, aby być dobrze poinformowanymi, co do sytuacji i przyszłości, zamiast dążyć do tego, aby Boże Serce ich uformowało w dążeniu do osobistej świętości i w rozeznawaniu dobra od zła.

Źródło:
http://www.tlig.net/newphpBB2/viewtopic.php?p=6168&sid=194e56a4d704934387d402145db5035c

Tłumaczenie:
 

Niektórzy obecnie wątpią w orędzia "Prawdziwego Życia w Bogu" ze względu na ich zaangażowanie się w orędzia fałszywej mistyczki Marii Bożego Miłosierdzia. Co poniektórzy uważają, że Papież [Franciszek] jest fałszywy. Żywię głęboką nadzieję, iż słowa Vassuli będą jasnym przekazem w tej sprawie. Nie chciały te osoby wysłuchać moich wyjaśnień. Teraz mają je od Vassuli. Ten, kto twierdzi, że obecny papież jest fałszywy nie może wziąć udziału w naszej pielgrzymce. To jest mocne stanowisko Vassuli. Jeśli macie kontakt z grupami modlitewnymi proszę o przekazanie tej informacji, a szczególnie, jeśli znacie osoby, które czytają orędzia fałszywej mistyczki.

Ojciec John Abberton


List Vassuli:

Dobrze. Ludzie ci pragną tylko sensacji, przyszłych zdarzeń, niczego więcej. Nazywa się to pogonią za sensacją.
Mieliśmy tutaj w Los Angeles jedną panią, która sprzeczała się z Claire Mansour dokładnie na ten temat. Mówiła nawet Claire, że jest bluźnierstwem przeciwko Duchowi Świętemu twierdzenie, że ta kobieta (Maria Miłosierdzia Bożego) jest fałszywym prorokiem, i że fałszywe jest zwłaszcza to, co mówi w swoim orędziu na temat obecnego Papieża. Powiedziałam Claire: “Zostaw ją, pewnego dnia się przebudzi”. Trwało to 2 dni, kiedy zadzwoniła i powiedziała, że się myliła i że Papież jest bardzo święty.
Jeśli chodzi o naszych czytelników, to powinni zaprzestać czytania fałszywych orędzi. Ta kobieta zwana Marią Boże Miłosierdzie korzysta z orędzi z Garabandal, Don Gobbiego, s. Faustyny i “Prawdziwego życia w Bogu’, aby produkować swoje własne.
Co się zaś tyczy jej proroctw, to pojawiły się one po tym, jak opisałam je lata temu w “Prawdziwym życiu w Bogu”. Ona zaczęła je spisywać dopiero w 2010 r. Cała jej teoria meteorów została zaczerpnięta również z “Prawdziwego życia w Bogu”, z modlitwy z 2006 r. i z artykułów, które napisałam znacznie wcześniej przed 2010 r.
Prostym sposobem dowiedzenia jej fałszywości jest imię, które sobie nadała: Maria Bożego Miłosierdzia. Niesłychane! Jezus szanuje imię, które nadano nam na chrzcie, jako że chrzest jest jednym z Sakramentów Kościoła.
Po drugie: twierdzą, że ten Papież jest antychrystem i fałszywym papieżem; czy zatem w ciągu ostatnich kilku dni nie widzieli, jaki jest ten Papież, jaką jest osobą?
Po trzecie, spotkałam go podczas pobytu w Argentynie. Jest niezwykle uprzejmym, zwyczajnym, szczerym i skromnym człowiekiem. Zobaczycie, jak wielkich rzeczy dokona i nie zdziwi mnie, jeśli przyczyni się do ujednolicenia dat Wielkanocy.
Większość ludzi szuka znaków, zdarzeń i tym podobnych ekscytacji zamiast spojrzeć w siebie i na to, co w sobie noszą. Kiedy pewnego dnia spotkają Pana, co będą mieli, by Mu ofiarować – puste ręce? Jeśli powiedzą, że ona (Maria Miłosierdzia) zaleca modlitwy itp., a dlaczegóż by nie? Gdyby nie zalecała, wówczas łatwiej byłoby ją zdemaskować! Nadal powiedziałabym o tych, którym podobają się te orędzia, aby, skoro chcą, szli za fałszywym prorokiem. A kiedy nawet zobaczą, że mylili się co do Papieża, nie sądzę, żeby wrócili do “Prawdziwego życia w Bogu”, ponieważ “Prawdziwe życie w Bogu” nie zmieniło ich, lecz przeczytali je prawdopodobnie ze względu na zawarte w nim proroctwa, a nie po to, aby odmienić swoje serca. Oznacza to, ze nigdy nie doceniali nauk Jezusa ani zażyłej miłości, jaką nas darzy.
Możecie przesłać tego maila, komu chcecie.
W Chrystusie
Vassula


W związku z mejlami i licznymi zapytaniami w internecie, jeszcze słowo o Marii Miłosierdzia Bożego i Vassuli.
NIE JEST PRAWDZIWE ZDANIE krążące na forach:
"Vassula says that she never gave this testimony about the divine message of Our Lady of Divine Mercy. Vassula says that FALSE STATEMENTS ARE CIRCULATING ON THE INTERNET who abuse her name!".
Owszem, Vassula oceniła negatywnie te przesłania, odcięła się od ich treści i poprosiła osoby idące za fałszywą mistyczką z Irlandii, aby opuściły grupy modlitewne "Prawdziwego Życia w Bogu". Vassula widzi w Papieżu Franciszku wielką nadzieję na skuteczne podążenie Kościoła w kierunku JEDNOŚCI i pragnie, aby osoby odrzucające Papieża nie identyfikowały się z "Prawdziwym Życiem w Bogu", które zawsze uczyło szacunku i posłuszeństwa wobec Kościoła i Papieża.
Oznacza to, że zwolennicy Marii Miłosierdzia Bożego posługują się kłamstwem, zaprzeczając negatywnej opinii Vassuli o niej.


Przy innej okazji na swoim koncie na facebooku o. Abberton bardzo słusznie zauważył:

"Orędzi nie czytamy po to, aby być poinformowani, lecz czytamy je po to, aby być UFORMOWANI, to oznacza podjęcie drogi życia chrześcijańskiego. Jest w tym ważna sugestia, aby nie spędzać zbyt wiele czasu śledząc inne "orędzia" wizjonerów lub proroków."

To właśnie dlatego Vassula podejrzewa, że ci, którzy być może przejrzą za jakiś czas i dostrzegą, że szli za ułudą, nie powrócą do "Prawdziwego Życia w Bogu", bo nie chcą być formowani, lecz szukają jedynie "informacji"... Osoby te dodatkowo wystawiają na pośmiewisko Vassulę i podyktowane jej pisma, ponieważ ogłaszają się czytelnikami "Prawdziwego Życia w Bogu", lecz niczego się z jej pism nie nauczyli, a odrzucając dar Bożego Miłosierdzia w postaci Papieża Franciszka, dają świadectwo wielkiego braku rozeznania i roztropności, a nawet braku wiary, że Bóg wysłuchał naszych modlitw i ratuje właśnie swój lud. Przemiana tego świata zależy jednak od naszej odpowiedzi, dlatego szatan tak stara się wyrwać Pasterzowi owce, aby nie szły za nim.

Dla nas jako wydawnictwa również przykra i bardzo bolesna jest ta sytuacja... zbudźcie się więc, o śpiący i powstańcie z martwych, a zajaśnieje wam Chrystus... inaczej będziecie tylko ślepymi mającymi ślepych przewodników... Ktoś słusznie zauważył na swoim blogu: "Jorge Mario Bergoglio nowy Papież Franciszek. Czciciel Eucharystii z Hostią w herbie, tego bał się szatan i szalał poprzez fałszywych wizjonerów. Bijcie się w piersi, którzyście poszli za fałszywym prorokiem, bo człowiek nie zna dnia ani godziny, a wina wasza jest wielka, zwłaszcza tych, którzy prowadzą blogi." Tak, tego właśnie bał się szatan, że Bóg znowu zwycięży.

Ktoś zadał pytanie, czy to w ogóle możliwe, aby Vassula wypowiedziała się tak surowo i stanowczo.
 

Skoro Vassula zareagowała tak silnie, oznacza to jedynie że zna lepiej od niektórych straszne zagrożenie, jakie czyha na czytających przesłania Marii Miłosierdzia Bożego nakłaniające do odrzucenia Papieża Franciszka. Nie są istotą tego przesłania modlitwy (podobne znaleźć można w innych miejscach), lecz cała istota tego przesłania to ODRZUCENIE PAPIEŻA FRANCISZKA.
Jeśli chodzi o formę listu Vassuli - Pan Jezus też potrafił wychłostać pasem i wypędzać ze Świątyni, kiedy wpadł w słuszny gniew (Mk 11,15n).
Jeśli chodzi o treść - nie zapominajmy, że w Ewangelii, którą dał nam Chrystus jest ostrzeżenie:
"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał." (Łk 10,16) - warto również przeczytać rozwinięcie tekstu u Marii Valtorty, którego kontynuacją są słowa Zbawiciela "Widziałem szatana spadającego z Nieba jak błyskawica" (Łk 10,18). Spadającego z Nieba: czyli pokonanego przez modlitwy, posty, ofiary! Drodzy Czytelnicy pism MBM, zastanówcie się, co szatan robił w Niebie? Chrystus w tym tekście, który odnosicie do pioruna, jaki uderzył w bazylikę św. Piotra wyraźnie mówi o Bożym zwycięstwie nad złem i i o pokonaniu szatana.
Ponadto Chrystus wyraźnie i z naciskiem wymaga naszego posłuszeństwa dla apostołów niosących Dobrą Nowinę ludziom, w tym na pierwszym miejscu Papieżowi. To zdanie z Ewangelii ma odzwierciedlenie w Kodeksie Prawa kanonicznego, nakładając stosowne i ciężkie kary (zob. KPK od pkt 1364) za nieposłuszeństwo władzy Kościoła i rozbijanie Jego jedności.

 

 


[powrót do wykazu wszystkich książek] [powrót do strony głównej] [mapa całej witryny] [pełna oferta książek i kaset] [nowości] [czasopismo "Vox Domini"] [ostatnie zmiany] [czytelnia on line i nie tylko] [ewangelia na niedziele i święta] [archiwum plików 'zip'] [nasze plany] [mirror site strony polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia 'Prawdziwe Życie w Bogu'] [prawdy wiary Kościoła Katolickiego] [przeszukiwanie witryny "Vox Domini"] [ciekawe linki] [e-mail] [kilka słów o Wydawnictwie]